Menu
» Strona główna
» Aktualności
» Sprzęt
» KSRG
» Zarząd
» Historia
» Galeria
» Jak zostać strażakiem
» Modlitwa strażaka
» Archiwum
» Sponsorzy
» Kontakt
Linki
» KGPSP
» KWPSP Rzeszów
» KMPSP Krosno
» KM Policji Krosno
» Gmina Miejsce Piast.
» Rogi
Pogrzeb
Dnia 31.01.2012r. o godz. 13:30 uczestniczyliśmy w smutnej uroczystości. Pożegnaliśmy dh. Stanisława Pelczara. Msza żałobna odbyła się w kościele parafialnym w Rogach.
16.01.2012r. Wyciąganie tira z rowu
Dnia 16.01.2012r. o godzinie 14:57 zostaliśmy zadysponowani do wyciągnięcia tira z rowu na trasie Rogi - Iwonicz. Po przybyciu na miejsce działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odblokowaniu drogi. W akcji uczestniczyła jedna jednostka OSP ROGI (Star 266 GBM), oraz patrol policja z MIEJSCA PIASTOWEGO. Akcja Trawała około godziny.
22.08.2010- Słowacja zawody sportowo- pożarnicze
W niedzielę 22.08 na zaproszenie strażaków z Osikova na Słowacji uczestniczyliśmy w zawodach sportowo- pożarniczych. W zawodach uczestniczyło 7 jednostek OSP: 6 ze Słowacji i 1 z Polski. Zawody składały się z dwóch konkurencji: sztafety i rozwinięcia bojowego. Cała impreza zakończyła się plenerową dyskoteką.
16.08.2010- Akcja usuwania powalonego drzewa
W poniedziałek 16.08 ok. godz. 21.40 zostaliśmy zadysponowani do usunięcia powalonego drzewa koło szkoły podstawowej. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że drzewo uderzone piorunem spadło na kładkę dla pieszych uniemożliwiając przejście. Akcja polegała na usunięciu powalonego drzewa i zabezpieczeniu uszkodzonej kładki. W akcji brały udział dwa zastępy GBM Star 244 i GBM Star 266, łącznie 8 ratowników. Akcja trwała ok. 1h.
25.07.2010- 100 lat OSP Odrzykoń
W niedzielę 25.07 uczestniczyliśmy w obchodach 100 lecia Ochotniczej Straży Pożarnej z Odrzykonia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św, następnie odbyła się uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru ZOG ZOSP gm. Wojaszówka. Następnie sztandar ZG ZOSP oraz sztandar OSP Odrzykoń zostały odznaczone. Kolejnym pkt. obchodów było wręczenie odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom. Na koniec przemawiali zaproszeni goście. Obchody zakończyły się uroczystym obiadem.
15.06.2010- Akcja usuwania skutków powodzi w Tarnobrzegu
We wtorek 15.06 znów uczestniczyliśmy w akcji usuwania skutków powodzi w naszym województwie. Tym razem zostaliśmy zadysponowani do Tarnobrzega. Na miejscu zostaliśmy przydzieleni do wypompowywania wody z zalanych piwnic. Akcja zakończyła się we środę ok 0.00.
110 lat OSP Iwonicz Zdrój
W niedzielę 13.06.2010 uczestniczyliśmy w obchodach 110 lecia OSP Iwonicz Zdrój. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym. Następnie odbył się uroczysty apel, w którym wspomniano historię OSP Iwonicz Zdrój i odznaczono najbardziej zasłużonych strażaków. W uroczystościach uczestniczyli m.in Burmistrz Iwonicza Zdroju, radni oraz Komendant Miejski PSP w Krośnie bryg. Krzysztof Korzec.
11.06.2010- akcja powodziowa w Gminie Gorzyce
W piątek 11.06 nasi strażacy po raz kolejny uczestniczyli w akcji usuwania skutków powodzi w Gminie Gorzyce. O godz 5.00 wraz z innymi jednostkami z powiatu nasi koledzy wyjechali z pod budynku KMPSP w Krośnie w kierunku Gorzyc. Na miejscu strażacy zostali zadysponowani do wypompowywania zalanych budynków mieszkalnych. Akcja trwała do godzin wieczornych. Strażacy wrócili z akcji 12.06 o godz 0.40
5.06.2010- wypompowywanie wody z zalanych piwnic
Sobota 5.06 była kolejnym pracowitym dniem dla naszych strażaków. Ok godz 10.00 zastęp GBM 6 ludzi z naszej OSP został zadysponowany do pomocy przy wypompowywaniu wody w miejscowości Głowienka. Wraz ze strażakami z tamtejszej jednostki wypompowywaliśmy wodę z piwnic m.in. na ulicy Podgórze. Miejscowość Głowienka już poraz drugi tej wiosny nie została oszczędzona przez powódź. Po obfitych opadach w "długi weekend" wylała rzeka Lubatówka zalewając gospodarstwa położone najbliżej rzeki
POWÓDŹ 2010 cd.
Niestety sprawdziły się najgorsze scenariusze i w piątek 4.06.2010 musieliśmy się zmierzyć z drugą falą powodziową. Z powodu silnych opadów deszczu potoki zamieniły się w rwące rzeki i zagroziły mieszkańcom. Od godzin porannych strażacy układali wały z worków z piaskiem aby nie douścić do zalania domów. Strażacy uczestniczyli również w zabezpieczaniu osuwiska, które powstało w piejscowości Głowienka. Osuwająca się ziemia stworzyła możliwość przewrócenia się słupa wysokiego napięcia. Strażacy zabezpieczyli osuwisko betonowymi krawężnikami, tuczniem itp. W akcji brały udział jednostki OSP Rogi i Głowienka. Do pomocy wynajęto również koparkę.
Osuwisko
W środę 2.06.2010 strażacy uczestniczyli w akcji zabezpieczania osuwiska. Osuwająca się ziemia spowodowała zagrożenie dla dwóch domów mieszkalnych. Strażacy przy pomocy worków z piaskiem skierowali wodę w ten sposób aby nie spływała do osuwiska. Na miejsce akcji zaddysponowano Pogotowie Energetyczne i Gazowe oraz Nadzór Budowlany. W akcji uczestniczyły jednostki: JRG Krosno- GBA, OSP Rogi- GBM. Na miejsce przybył również Dowódca JRG Krosno Bryg. Paweł Gaj
Akcja przeciwpowodziowa- Gorzyce

We wtorek 25.05.2010 o godz 15.00 pięciu druhów z naszej jednostki wyjechało do Gorzyc k. Sandomierza. Gmina Gorzyce jest jedną z najbardziej dotkniętych przez powódź gmin na Podkarpaciu. Nasi koledzy wyjechali razem ze strażakami z OSP Iskrzynia i OSP Szczepańcowa. Uczestniczyli w akcji umacniania uszkodzonych wałów. Nasi koledzy wrócili w środę ok 23.30.

POWÓDŹ 2010

Od niedzieli 16.05 od godzin wieczornych przez 24h bez przerwy strażacy z całej gminy uczestniczyli w akcji przeciwpowodziowej. Z powodu obfitych opadów deszczu, które wystepowały od piątku, poziom rzeki Lubatówka podniósł się do stanu zagrażającego gospodarstwom. Najgorsza sytuacja wystąpiła ok 1.00 gdy przez Rogi przeszła fala kulminacyjna. Zostało podtopionych kilka gospodarstw, uszkodzone mosty i drogi, a także doszło do osunięć ziemi. Strażacy przez całą noc układali wały z worków z piaskiem, aby nie dopuścić do zalania domów mieszkalnych. W poniedziałek sytuacja zaczęła się stabilizować, jednak prognozy nie są optymistyczne, padać może do piątku. Jeszcze trudniejsza sytuacja wystąpiła w mieście Krośnie gdzie zosatało zalanych kilka dzielnic, targowica i min. ul. Legionów. Sytuacja stabilizowała się przez cały poniedziałek, jednak we wtorek znów zanotowano wzrost stanu wód.

Pogrzeb
W dniu 14.05.2010 w Szczepańcowej uczestniczyliśmy w smutnej uroczystości. Pożegnaliśmy trzech tragicznie zmarłych kolegów strażaków, którzy zginęli w wypadku samochodowym w Siewierzu. St.ogn. Janusz Matelowski, dh. Michał Matelowski i dh. Mariusz Gazda wracali z Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Sprawcą wypadku był kierowca ciężarówki, który najechał na samochody stojące na skrzyżowaniu. W uroczystościach żałobnych uczestniczyli strażacy z całego powiatu krośnieńskiego, a także delegacje z Komend PSP sąsiednich powiatów, a także delegacja z KWPSP w Rzeszowie. Mszę żałobną sprawowali kapelani Straży Pożarnej woj. Podkarpackiego. Ciała zmarłych druhów spoczęły na cmentarzu w Szczepańcowej.
Dzień Strażaka

Z okazji święta naszego patrona św. Floriana, składamy serdeczne życzenia druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej. Życzymy satysfakcji z działalności społecznej, dużo zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej, tylu powrotów co wyjazdów.

ZARZĄD OSP ROGI

2.05.2010- Gminne obchody Dnia Strażaka
W niedzielę 2.05 uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Dnia Strażaka w Miejscu Piastowym. Uroczystość rozpoczęła się o godz 10.45 przemarszem kompanii, pocztów sztandarowych i orkiestry dętej ulicami Miejsca Piastowego do Sanktuarium Michała Archanioła i Bronisława Markiewicza, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. w intecji strażków naszej Gminy. W uroczystości brali udział m.in. Komendant Miejski PSP w Krośnie bryg. mgr inż. Krzysztof Korzec, wójt Gminy Marek Klara, radny sejmiku wojewódzkiego Tadeusz Majchrowicz.
24/25 04.2010- Nocne manewry OSP- Słowacja
W nocy z soboty na niedzielę nasza jednostka, na zaproszenie zaprzyjaźnionej jednostki OSP Osikov ze Słowacji, uczestniczyła w manewrach. Mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności min. w sztafecie, w udzielaniu pierwszej pomocy, w transporcie poszkodowanego po jeziorze, ewakuacji mienia z płonącego budynku. Konkurencje odbywały się na terenie kilku miejscowości na Słowacji. Manewry rozpoczęły się miłą uroczystością. Jednostka Straży Pożarnej Zlate otrzymała nowy lekki samochód ratowniczo gaśniczy Iveco Magirus na podwoziu Iveco Turbo Daily. Manewry trwały całą noc i zakończyły się w niedzielę o 5.00
2.04.2010- Pożar traw
O godz 15.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw na górze Kochanówce. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się trawa po drugiej stronie góry od strony miejscowoścci Równe. Akcja polegała na ugaszeniu traw tłumicami. W akcji brała udział również jednostka OSP Lubatówka. Akcja trwała 1h. Spaliło się ok 4ha traw.
31.03.2010 Kolejny pożar traw
O godz 20.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w miejscowości Miejsce Piastowe, paliły się trawy przy drodze w kierunku Iwonicza. Akcja polegała na stłumieniu ognia tłumicami. W akcji uczestniczyły dwie jednostki: OSP Rogi i OSP Miejsce Piastowe. Akcja trwała do godz 21.24.
30.03.2010 Pożary traw
O godz 13.59 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw między Iwoniczem i Rogami. Po przyjeździe na miejsce okazało się że pali się trawa wzdłuż drogi powiatowej. Działania polegały na ugaszeniu ognia przy pomocy tłumic. Spaleniu uległo ok 5ha nieużytków. W akcji uczęstniczyły dwie jednostki OSP Rogi i Iwonicz. Akcja trwała do godz 15.10.

O godz 20.07 znów zostaliśmy zadysponowani między Iwonicz a Rogi. Po raz kolejny paliła się trawa, akcja polegała na ugaszeniu ognia tłumicami, spaleniu uległo ok. 3ha nieużytków. W akcji uczestniczyły dwie jednostki OSP Rogi i Iwonicz. Akcja trwała do godz 21.27.
28.03.2010 Pożar bali siana
Ok godz 22.00 do PCPR w Krośnie wpłynęła informacja o pożarze bali siana pomiędzy Równem a Rogami. Dyżurny zadysponował na miejsce akcji jeden samochód z JRG Krosno oraz naszą jednostkę. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pali się 10 bali sprasowanego siana. Akcja polegała na ugaszeniu ognia przy pomocy dwóch prądów gaśniczych wody. Dowódca akcji zadysponował również na miejsce GCBM z naszej jednostki celem dostarczenia wody. Po ugaszeniu pożaru dostaliśmy 0,5h dozór pogorzeliska.

O godz 23.34 zostaliśmy zadysponowani do pożaru traw w sąsiedniej miejscowości. Akcja polegała na stłumieniu ognia tłumicami.
26.03.2010 Pożary traw
Ok godz 19.00 do PCPR w Krośnie wpłynęła informacja o pożarze traw w naszej miejscowości, zostaliśmy zadysponowani. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trawa płonie na długości ok 50m, działania polegały na stłumieniu ognia przy pomocy tłumic. Spaleniu uległo ok 0,5 ha łąki.

Ok godz 21.30 zostaliśmy zadysponowani do pożaru w miejscowości Głowienka, paliły się trawy na zboczu Winnej Góry, działania polegały na stłumieniu ognia tłumicami, w akcji uczestniczyły 4 jednostki: OSP Rogi, Głowienka, Suchodół i Łężany. Akcja trwała ok 1h.
Polecamy
Sponsorzy

Sklep Motoryzacyjny Ela Zyg Szelc Elżbieta Krośnieńska 8, 38-430 Miejsce Piastowe

"MEBLE - CHILIK" - Dorota i Janusz Chilik Rogi 282 38-430 Miejsce Piastowe
tel: 601 074 963
| |
Copyright by OSP Rogi
darmowe szablony